
Goodbye 2025...Hello 2026!
- Claudia Wezenbeek
- 7 jan
- 5 minuten om te lezen
Bijgewerkt op: 13 jan
Het jaar 2026 is alweer een week oud...of jong...tis maar net hoe je het bekijkt!
Er ligt momenteel een dik pak sneeuw, hoe mooi & wonderlijk!
Wij van den Onvermoeiden willen jullie (onze "fans" en lezers van deze blog) een fantastisch, gezellig, gelukkig maar vooral gezond 2026 toewensen!
We willen graag met jullie vooruitkijken, maar zeker ook terugblikken naar de laatste maanden van 2025, want daarin zijn nog hele leuke dingen gebeurd...
20 oktober j.l was Wies jarig!
Aangezien dit op een maandag viel, earen de meesten van ons aanwezig en werd het al vroeg een gezellige, dolle boel!
Want we begonnen de dag met zingen en dansen! Daarna bloemen, taart, veel handen en knuffels, denk dat Wies zich wel heel erg jarig voelde!š„³š„³š„³
'S middags gingen we met zijn allen naar het " Dorstige Hert" in Tilburg, een hele leuke, warme zaak waar we door Wies werden getrakteerd op een fijne borrel met lekkere hapjes! Het was een hele gezellige dag!
Ons project voor de "Groene Bouwhekken" liep helaas af...
Dit vanwege het feit dat het bouwproject zich verder ontwikkelde en uitbreidde, waardoor de bouwhekken (met daaraan de plantenbakken) overbodig werden. Deze zijn weggehaald door het bedrijf en hierdoor kwam er een eind aan onze wekelijkse, soms intensieve taak om de bloemen en planten aan de Kapittelstraat te verzorgen. Dit vonden we toch wel jammer, dus hebben we dit op een gepaste manier afgesloten, zie hieronder!

We zijn daarnaast ook bezig geweest met diverse (kleinere) projectjes:
Kastjes: wat vinden we het leuk om een kastje te zoeken om deze te gaan opknappen/pimpen! Allemaal op een heel andere manier en zeg nu zelf: zijn ze niet fantastisch geworden???
Onderstaand kastje is van Claudia...deze gaat binnenkort "aangepakt" worden...š
Hebben jullie ook nog ergens een kastje staan die een nieuwe look verdient? Wij gaan er graag mee aan de slag! Laat het ons dan even weten...
Nu we het toch over kastjes hebben...wisten jullie dat we een zogenaamde "dingetjes-kast" hebben?
Zo ziet deze eruit:
Een ouderwetse apothekerskast met heel veel laatjes! Tsja, wat doen we daar in?
"Dingetjes" natuurlijk!š¤£
Dit behoeft enige uitleg...bijna alles wat we bedoelen wordt logischerwijs als "dingetje" benoemd...
"Dingetjes" is haast een stopwoordje binnen den Onvermoeiden...iedereen heeft het altijd over "dingetjes"...
Voorbeelden:
Kun je dat "dingetje" even aangeven?
Waar is dat "dingetje" nu weer gebleven?
Wie heeft dat "dingetje" voor het laatst gebruikt?
Hoe heet dat "dingetje" ook al weer?
Zo werd het idee voor de "dingetjes-kast" geboren. In deze laatjes liggen bijv pennen, stiften, plakband, memo-blaadjes, nietmachine, naaigerei, linten, knopen, ballonnen...noem het maar op!
Bijna alle laatjes zijn inmiddels voorzien met een label, wat aangeeft wat er precies in zit. Lekker handig, voor als je een "dingetje" wilt hebben...šš¤£ Toch?!?
Letters: voor een bruiloft mochten we grote letters in elkaar zetten. Deze correspondeerden met de beginletters van hun namen!
We vouwden en plakten ze en verfden ze in de gewenste kleur. Ook plaatsten we er lampjes in. We brachten deze letters naar cafƩ JaxX, waar het feest plaatsvond. Hieronder foto's van de letters tijdens het feest!
Banners: we maakten in een recordtempo 3 banners! In amper 1,5 maand tijd schilderden we erop los!
Er werd een banner gemaakt met het thema "Winter", een banner voor de Sinterklaasperiode en 1 voor de Kerstdagen! Ze waren stuk voor stuk prachtig! Hier een voorbeeld:
Er zaten gewoon echte glitters in de kerstballen voor een mooi, feestelijk effect!
Schaal met muisjes: Wies heeft voor haar nichtje een schaal met muisjes gemaakt van klei als kraamkado. Want haar nichtje was bevallen van een mooie, gezonde tweeling! 2 meisjes!
Claudia (enigszins onervaren met klei en het proces van glazuren en bakken) mocht zelf voor het eerst een kruikje/vaasje gaan maken. Dit was een heel gedoe, maar ze mag best trots zijn op het resultaat...kijk maar!

Paddenstoeltjes van klei:
Samen met de groep hebben we paddenstoeltjes van klei gemaakt, geglazuurd en gebakken.
Dit voor een later te benoemen activiteit! š
Verder hebben we naast onze werkzaamheden ook nog hele leuke activiteiten gehad. December is niet voor niets de feestmaand van het jaar! We hadden veel verjaardagen, maar natuurlijk ook sinterklaas en kerst.
Sinterklaas-viering:
Op 04/12 hadden we surprise met gedichtjes! We hadden hiervoor lootjes getrokken en afgesproken dat iedereen zelf een kadootje en een verhaaltje/rijmpje zou regelen voor diegene (sommigen natuurlijk meteen hulp!) We gingen in 2 groepen naar de winkel en lieten iedereen zelf bedenken wat leuk zou zijn als kadootje. Dit werd dan zorgvuldig (in het geheim) mooi ingepakt en daarna werd er nog een verhaaltje/rijmpje bij verzonnen! Wat leuk om hierbij te mogen helpen ook!
Patricia en Greetje en natuurlijk Peter kwamen ook gezellig langs om mee te doen! Ook maakten we samen heerlijke hapjes ( hartige banketstaaf en mini-pizaatjes in de vorm van een mijtertje).
Iedereen is flink verrast en verwend!
Na het uitdelen van de surprises waren de hapjes inmiddels klaar, dus we hadden een heerlijke en gezellige lunch met elkaar.
In de middag mochten we met zijn allen in de molen naar een film kijken. Het werd de film "Home Alone", dus lachen/gieren/brullen geblazen.
Het haardvuur werd aangestoken en er was warme chocomel en popcorn/zoutjes en het restant van de zelfgemaakte hapjes.
Daarna werd iedereen moe en zeer voldaan naar huis gebracht!
Kerststukjes maken:
Op 10 en 11/12 mochten familie, verzorgers en de buren gezellig langskomen voor een activiteit gezamenlijk kerststukjes maken.
Wies had gezorgd voor de materialen.
De basis voor de stukjes waren mooie boomstam-ringen van onze eigen perenboom. Hierop was een stuk oase bevestigd. Verder was er een breed scala aan "vers groen" en takken.
Ook hadden we met de groep voorbereidingen gedaan, als takjes knippen en deze goud spuiten, theelichtjes goud verven en natuurlijk onze eigengemaakte paddenstoeltjes ter decoratie van de stukjes!
Iedereen hielp elkaar in duo's en niemand is zonder lege handen vertrokken.
Ook voor hapjes en drankjes werd gezorgd! Dit naar ieders tevredenheid!
We kregen hele leuke en mooie reacties terug van iedereen! ā¤ļø
Kerstviering:
Op 24/12 hadden we onze Kerstviering! Hiervoor hadden we in de ochtend ook onze buren uitgenodigd en er was nog een verrassing: oma Mieke was erbij!!!
Dit vond iedereen hartstikke leuk.
We deden gezamenlijk een spelletje: Wies had vragen verzonnen over Gilze, feitjes over de molen en natuurlijk wat vragen over onszelf. De bedoeling was dat de buren hier dan antwoord op zouden geven. Maar ondertussen hadden ze een kadootje met een tikkende tijdbom erin vast, die ze pas mochten doorgeven als ze de vraag goed hadden beantwoord!
Dus dit werd spannend, want als "de bom" afging, terwijl jij het kadootje vast had, dan moest je een opdracht uitvoeren. (Spel van het programma "ik hou van Holland")
Dit was enorm gezellig! Niet alle vragen zijn behandeld, want gaandeweg werden er mooie verhalen over vroeger verteld, wat ook heel interessant en gezellig was.
Ook de innerlijke mens werd weer flink verwend, want er waren heerlijke hapjes en drankjes, zoals bowl, gluhwein, mini-sandwiches met gerookte zalm en rosbief.
De buren kregen bij het weggaan natuurlijk een persoonlijke wens mbt de feestdagen, maar ook weer een mooi eigengemaakt kado mee. Dit als een dikke dankjewel voor het afgelopen jaar!
Voor hun hulp, begrip en aanmoedigingen.
Nadat de buren weg waren, hebben we samen uitgebreid geluncht en zijn we iedereen op tijd naar huis gaan brengen, want het was bijna Kerstavond!
We waren gesloten tot 05/01/2026, dus iedereen had lekker vakantie tot die tijd!
Rest ons als laatst nog het volgende:
Wij wensen dat 2026 voor iedereen een heel mooi, nieuw jaar mag gaan worden met nieuwe doelen, uitdagingen en wensen, maar vooral geluk en in een goede gezondheid!
Wij gaan het komende jaar op dezelfde voet verder en zullen dit graag weer delen met jullie! Tot dan!












































































































































Opmerkingen